עמוד הבית

טיפול פסיכולוגי, מתי פונים?

ג'ק קורנפילד, אחד ממורי המדיטציה החשובים במערב מביא סיפור-עם רוסי אודות שלושה מחפשים, הרלוונטי לשאלה: טיפול פסיכולוגי – מתי פונים : הבאבה יאגה היא "אשה זקנה, פראית ומרושעת למראה, הבוחשת בקדירה מבעבעת ויודעת הכל. היא גרה עמוק בלב היער. כשאנו מחפשים אחריה, אנחנו מפוחדים, להמשך קריאה »

כמה זמן אורך טיפול פסיכולוגי ?

השאלה כמה זמן אורך טיפול פסיכולוגי דומה מעט לשאלה כמה זמן לוקח לחזור ממקום העבודה לבית. מובן שהמצב שונה עבור מי שמנהל את המשרד מביתו ועבור מי שמתגורר בתל-אביב ועובד בחברת סטרט-אפ ביוקנעם. יש גם הבדל בין מי שחוזר לביתו בשעה עמוסה ופקוקה לבין להמשך קריאה »

מה זה טרנספרנס (העברה) וכיצד הוא מופיע בטיפול פסיכולוגי – זווית תיאורטית

מה זה טרנספרנס (העברה) וכיצד הוא מופיע בטיפול פסיכולוגי – זווית תיאורטית טרנספרנס, או העברה עזה הופיעה כבר בטיפול הנחשב לראשית הפסיכואנליזה – הטיפול הקטרטי שברוייר ערך באנה או. מאז הפכה ההעברה לאבן פינה בטיפול הפסיכולוגי הפסיכודינמי. כיום, כאשר מדברים על העברה מתכוונים לרוב להמשך קריאה »

מה זה טרנספרנס (העברה) וכיצד הוא מופיע בטיפול פסיכולוגי – דוגמה קלינית

במקום אחר הבאתי מבוא תיאורטי קצר בו ניסיתי להסביר מהו טרנספרנס (העברה). עתה אביא דוגמה קלינית שתמחיש את הרעיון. סיגל, בת 32, נמצאת בטיפול כשלוש שנים. לרוב היא מגיעה לפגישות בדיוק נמרץ, כך שכאשר אחרה לפגישה הדבר היה בולט מאוד. כשהגיעה אמרה שהיא יודעת שהייתה אמורה להמשך קריאה »

למה אני עייף – זווית פסיכולוגית

שורה של סיבות יכולות להוליד עיפות. לעיתים היא קשורה לסגנון חיים: אנשים רבים עובדים קשה מדי ונחים מעט מדי. אין להתפלא כי הם חשים עיפות ואולי כדאי להם להקשיב לעיפות זו כאל מסר שהגוף שולח להם, לפיו עליהם למתן את קצב חייהם. במקרים אחרים להמשך קריאה »

טיפול פסיכולוגי ומדיטציה

טיפול פסיכולוגי ומדיטציה הם תחומים רחבי יריעה. על כל אחד מהם נכתבו אלפים רבים של כרכים ולשם בחינה של הקשר בינהם תידרש עבודה נרחבת בהרבה ממה שאוכל להציע כאן. ובכל זאת אנסה לאמר משהו בנושא. במבט ראשון מדובר בשתי מתודות שונות מאוד ואפילו הפוכות. להמשך קריאה »


צור קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.


Wisy - שיווק באינטרנט


Google+