עוזי כרמי

טיפול פסיכולוגי, מתי פונים?

Sidebar B

Lorem ipsum dolor sit, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore dolore. Module Class Suffix: style-line icon-download

Sidebar B

Lorem ipsum dolor sit, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore dolore. Module Class Suffix: style-box

Sidebar B

Lorem ipsum dolor sit, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore dolore. Module Class Suffix: style-box

Footer

Built with HTML5 and CSS3 Copyright © 2013 YOOtheme

Headerbar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

ג'ק קורנפילד, אחד ממורי המדיטציה החשובים במערב מביא סיפור-עם רוסי אודות שלושה מחפשים, הרלוונטי לשאלה: טיפול פסיכולוגי – מתי פונים :

הבאבה יאגה היא "אשה זקנה, פראית ומרושעת למראה, הבוחשת בקדירה מבעבעת ויודעת הכל. היא גרה עמוק בלב היער. כשאנו מחפשים אחריה, אנחנו מפוחדים, כי היא דורשת מאיתנו להכנס למחשכים, לשאול שאלות מסוכנות, לצאת מתחום ההגיון והנוחות.

כאשר מגיע המחפש הראשון, רועד כולו, אל דלתה של הבאבה יאגה, היא שואלת במפגיע: "האם אתה  בשליחות עצמך, או שאחר שלח אותך?". הצעיר, שזכה לעידוד משפחתו כאשר יצא למסעו, עונה: "אבי שלח אותי." באבה יאגה משליכה אותו מייד לתוך הקדירה ומבשלת אותו. אחריו מנסה את מזלה אישה צעירה. היא רואה את האש הבוערת בלהט ושומעת את הצחוק המקרקר של הבאבה יאגה, השואלת שוב: "האם באת בשליחות עצמך, או אחר שלח אותך?" הצעירה נמשכה לצאת אל היער לבדה, לחפש את אשר תמצא. "אני בדרכי שלי", היא עונה. באבה יאגה משליכה גם אותה אל הקדירה ומבשלת אותה.

מאוחר יותר מגיע אורח שלישי לבקתת הבאבה יאגה שבעובי היער. שוב זו אשה צעירה, החשה מבולבת מאוד מול העולם. באבה יאגה מטיחה בפניה: "האם באת בשליחות עצמך, או אחר שלח אותך?". הצעירה עונה בכנות : "בחלקה הגדול התשובה היא שבאתי על דעת עצמי, אבל חלק גדול נוסף הוא שבאתי בגלל אחרים. חלק נוסף מן התשובה הוא שבאתי מפני שאת כאן, ובגלל היער, ובגלל משהו אחר שכבר שכחתי מהו. וחלק נוסף של התשובה הוא שאין לי מושג למה באתי הנה". באבה יאגה סוקרת אותה לרגע ואומרת: "את תהיי בסדר," ומכניסה אותה לבקתה."

אנשים פונים לטיפול כאשר משהו מכאיב להם. קיבלתי לטיפול אנשים שפנו עקב דיכאון, חרדה, בטחון עצמי נמוך או הפרעה פוסט טראומטית. אנשים פנו אלי אחרי בגידה של בן זוג, כשלא הצליחו למצוא זוגיות טובה, כשהקרירה שלהם דשדשה או כשחשו חוסר מוצא וחוסר משמעות בחייהם.

יחד עם זאת, אנשים רבים פונים לטיפול בלי לדעת בדיוק מדוע פנו, ואצל אלו היודעים את סיבת הפניה מתברר לרוב לאחר זמן מה שהסיבה היתה שונה מאוד מזו שהם חשבו עליה ושלמעשה הם לא באמת ידעו מה הוביל אותם לטיפול. הייתי שמח לאמר שאני יודע מתי אנשים פונים לטיפול, אך לא תהיה זו אמירה מדויקת במיוחד.

טיפול טוב הוא מסע. מסע שאינו מכוון אל רכס הרים או למעמקי הים אלא למקום מעניין הרבה יותר – אל תוך הנפש. אנשים מתחילים את המסע כיוון שקשה להם במקום בו הם נמצאים, ומשהו בהם מעז לנסות ולצאת ממשבצת חייהם הבטוחה לעבר מקום פחות מוכר, אך גמיש, עשיר ופתוח הרבה יותר. אנשים פונים לטיפול מכיוון שהם סובלים, וכשנמאס להם לחיות בכלא הפנימי של עצמם, אבל גם מכיוון שמשהו בהם זוכר שיש מקום טוב יותר ושמגיע להם לחיות בו. באופן כלשהו אנשים זוכרים זאת גם אם מעולם לא היו באותו מקום.

פנו אלי לתיאום פגישה. התחילו את המסע.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Google+